Cami ısıtma - Mimar Grup Cami Isıtma Sistemleri

Kırşehir Cami Halı Altı Yerden Isıtma

Kırşehir cami alttan ısıtma sistemlerinde kullanılacak olan karbon film ısıtma sayesinde sadece cemaatin olduğu yerısıtılarak tasarruf sağlanır. Cami ısı kontrol panoları

Kırşehir Cami Halı Altı Yerden Isıtma Cami Isıtma Hizmet Bölgelerimiz

KIRŞEHİR CAMİ ISITMA SİSTEMLERİ

Kırşehir Cami ısıtma sistemlerinde doğru doğru seçim yapmak gerekmektedir. Cami ısıtma da kullanılacak sistemin hem ekonomik hem ekonomik hem de uzun ömürlü olması gerekmektedir. Bu yüzden Kırşehir cami ısıtmada kullanabileceğiniz en ekonomik,uzun ömürlü ve kullanışlı olan sistem Karbon film ısıtıcılardır. Kırşehir karbon film ısıtıcılar ile caminin tamamı homojen bir şekilde ısınarak hedeflenen bölgelerin ısınarak hem sarfiyat az olur hem de maliyet düşük olur. Bu sayede fazla enerji tüketimini önüne geçilmiş olur ve yüksek elektrik faturası sürprizi ile karşılaşmamış olursunuz. Kırşehir yerden ısıtma sistemlerinin tercih edilmesinin en önemli ve başlıca sebeplerinden birisi de, hiç kuşkusuz camide ısıtılacak alanın çok fazla olmasıdır. Bildiğiniz gibi camilerde hâli hazırda kullanılan ısıtma yöntemi kalorifer veya soba kullanılmaktadır. Fakat kaloriferlerin ve sobanın camileri ısıtması için çok önceden yakılması ve sürekli yakıt eklemesi yapılması gerekmektedir bu da camilerimize ek bir maliyet oluşturmaktadır.

Kırşehir cami alttan ısıtma sistemlerinde kullanılacak olan karbon film ısıtma teknolojisi sayesinde sadece cami cemaatinin olduğu bölge ısıtılarak enerji tasarrufu sağlanmış olur. Cami ısıtma kontrol panolarımızda da saf saf açıp kapatabilme özelliği bulunmaktadır. Cami ısıtma kontrol panosunun ayarları yapıldıktan sonra bütün vakitlerde, Ezan saatinden 10 dakika önce açılan karbon film ısıtma sistemi ile sistem üzerinde seçili saflar otomatik olarak hızlı ve ekonomik bir şekilde ısınmaya başlayacaktır. Kırşehir yerden ısıtma sistemlerinde en uygun ve kaliteli ısıtma malzemelerinin temin edilmesi ve ısıtmanın altına kaliteli bir yalıtım yaparak ısıtma sistemi uygulaması yapılmalıdır. Cami ısıtmada birinci sınıf karbon film ısıtıcılar kullanılarak hiçbir artı masraftan kaçınılmayarak, gerekli olan tüm montaj ve emniyet tedbirleri alarak Kırşehir ve çevresinde bulunan camileri en uygun fiyata ısıtma sistemini yapıyoruz.  Kırşehir yerden ısıtma sistemlerinde karbon film kullanımının en önemli nedenlerinden biriside istenilen saf ve uzunlukta alanın ısıtılması ekstra oluşacak sarfiyatın hem önüne geçilmiş olur hem de israfı önlemiş oluruz. 

Kırşehir Zemin Isıtma Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kırşehir zemin ısıtma sistemi için kullanılan malzemelerin 1. Sınıf kalitede ve TSE standartlarında olan ve CE belgeli malzemelerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Kırşehir cami ısıtma, sistemin tam randımanlı bir şekilde çalışabilmesi için özellikle kablo kesitlerini serilen karbon film ısıtıcıya göre hesabının yapılması gerekir ki kablo ısınma derecelerinin uygun olması, ve sorunsuz çalışması gerekmektedir. Mutlaka camilerde yapılan ısıtma alanının çok yada az olduğuna bakılmaksızın ısı kontrol panolarının kullanılması ve ayrıca Kırşehir cami ısıtma sisteminin sağlam, dürüst, güvenilir ve satış sonrası servis hizmeti en yaygın olan firmalar tarafından yapılmalıdır.

Kırşehir Cami Yerden ısıtma

Kırşehir yerden ısıtma, yapılan çalışma ile caminin tamamı değil ısıtılmak istenilen bölgelerdeki safların ayak kısımlarına 80 cm enindeki karbon ısıtıcılar konularak lokal ısıtma uygulaması yapılır. 

Bu sistemlerin en güvenilir yanı ise  tel ile çalışmamasıdır yani rezistansının bulunmamasıdır bu da karbon film ısıtıcıyı daha uzun ömürlü ve tekrar onarım maliyeti çıkarmadığı için gayet de ekonomiktir.

En Ekonomik Cami ısıtma Sistemi

Kırşehir ucuz ve kaliteli yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan bu sistem sayesinde cami cemaatleri ekonomik bir şekilde ısınmaktadır. Namaz vakitlerinden 10 dakika önce cami ısıtma kontrol panosundan otomatik olarak açılması halıların ısınması için yeterli olacaktır. Sistem elektronik termostat kontrollüdür ve belirlenen ısıya ulaştığı zaman otomatik olarak elektrik akımını kesmektedir. Karbon film ısıtıcılar ile Kırşehir cami ısıtma filmi sistemlerin de kullanılan teknoloji sayesinde homojen ısı dağılımı yapılarak kısa sürede tüm yüzeyde aynı sıcaklık elde edilir. Karbon-metal karışımı yüksek nano teknoloji ürünüdür. Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için, her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir.

Yüksek teknoloji ısıtma ürünü Kırşehir Cami ısıtma sisteminin kurulumu için kesinlikle bir inşaat çalışması, kırma,dökme,delme,kesme, vb… gibi bir çalışma yapılmadan lokal olarak sadece eğer varsa sadece halıyı kaldırarak keçenin üzerine direk serilir ve yere sabitlenir. Basit ve inşaatsız bir kurulum yapılmaktadır. Montaj yapılacak alanın temizliği yapılarak karbon film ısıtıcının altında kalabilecek ve ısıtıcıya zarar verebilecek materyal bırakılmadan temizlenmelidir. Yapının mimarisinde kullanılan çini, mozaik vb malzemelere zarar vermediğinden tarihi camilerde uygulaması son derece kolay ve zararsızdır.

Kullanım Avantajları Nelerdir?

1. Çok kısa sürede en uygun sıcaklık elde edilir.
2. %30 enerji tasarrufu yaparak israfın önüne geçer.
3. Cami ısıtma kontrol panosu sayesinde kullanım kolaylığı sağlar.
4. Arıza olasılığı neredeyse olmayan bir üründür.
5. Isı kontrol panosu ve termostatla kullanıldığı sürece 15-20 yıl ömrü vardır.
6.Herhangi bir bakım gerektirmediğin sürekli servis parası ödemezsiniz bu yönden de çok avantajlıdır.
7. Estetik ve çok ince bir malzeme olduğu için yer kaplamaz hiç olumsuz görüntü oluşturmaz.

 

Mimar Cami Isıtma ve Halı Altı Isıtma


Zafer Mh. Sadrazam Sk. No:17/1
Battalgazi, Malatya 44300
Türkiye
Telefon: 0532 545 59 90
Telefon: 0422 606 06 57
E-posta: mimarisitma @ gmail.com
Bilgi ve Siparişleriniz İçin Arayabilirsiniz

Cami Isıtma Kontrol Panosu

cami ısıtma panosuTam otomatik sessiz roleli cami ısıtma ısı kontrol panolarımız kendi üretimimiz olup 2 yıl garantilidir. Cami ısı kontrol panosunda kullanılan malzemelerin tamamı birinci sınıf Siemens markadır. cami ısı ve klima kontrol panolarımıztek tek saf açabilme özelliğine sahiptir. Açılan safları ekranda görebilirsiniz. %30 enerji tasarrufu. Uzaktan kumandalı tüm safları açıp kapatabilme özelliğine sahiptir. Tüm illerin namaz vakitleri içerisinde yüklüdür.  

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Tasarım ve Yazılım: cami ısıtma