Cami ısıtma - Mimar Grup Cami Isıtma Sistemleri

Mimar Cami Isıtma Sistemleri

Mimar Cami Isıtma Sistemleri

Mimar Cami Isıtma Sistemleri Cami Isıtma

Elektrikli Cami Isıtma Sistemleri

 Cami ısıtma sistemlerinde geç ısınmaya ve ısınamadığınız halde binlerce lira (fatura) ödemeye artık son vereceksiniz. Günün her saatinde karbon film ısıtma sistemi çalıştırmak zorunda değilsiniz. Camilerde ısıtma sistemini kullanmak çok kolay. Namaz vakti gelmeden 10 dakika önceden çalıştırmanız yeterlidir 10 dakika sonra sıcaklığı halının üzerinde hissedebileceksiniz.

Cami Isıtma Kontrol Panosu

Büyük camilerde cami ısıtma kontrol panosuz kullanımı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bilgisayarlı cami ısıtma kontrol panomuz Ezan vakitlerine göre otomatik çalışır herhangi bir ayarlamaya gerek yoktur. Panolarımızda bir defaya mahsus bulunduğunuz ilin plaka kodu ve ısıtma ayarlarını yaptıktan sonra kendisi otomatik olarak kontrol sağlayacaktır.

Elektrikli Halı Altı Isıtıcı Sistemleri

Elektrikli halı altı ısıtıcı sistemleri, düşük elektrikle çalışan ekonomik ısıtıcılardır. Düşük dereceli sistemlerde ısıtma kablolarının ısısı bir oda sıcaklığına yakındır ve +25 ila +35 ºC aralığındadır.

Elektrikli Yerden ısıtmanın en önemli özelliği konforudur. Ilık zeminli ortamda bulunmadan bu konforu anlamak zordur. Elektrikli yerden ısıtma sessizdir, görüntü kirliliği olmaz ve odanın hava kalitesini yükseltir.

Almanya’ da gerçekleştirilen bir araştırma bu sistemin toz maytlarını 50 ila 80 % kadar azalttığını göstermiştir. Elektrikli yerden ısıtmayı meskenin ana ısıtma sistemi olarak düşünebileceğiniz gibi, konfor amaçlı zemini ılık tutmak için kullanılabilir.

Örneğin sadece Camilerde her bölümü ayrı, evlerde ise antre, koridor ve banyoyu ya da çocuk odasını veya bahçenizdeki bir odayı ısıtmak mümkündür ve bunları mutlaka bir kontrol ünitesiyle termostat veya ısıtma kontrol panosu ile yapmak gerekmektedir. Evler için her odada elektrik düğmesinin yanına ve evin standart elektrik şebekesine bağlı ayrı birer termostat takılır ve odalar birbirlerinden bağımsız ve farklı derecelere ısısı ayarlanabilir.

Halı altı ısıtıcı kontrol termostatlarımız programlanabilir özelliktedir ve hafta, gün ve saat bazında çalışma kuralları önceden tanımlanabilir. Örneğin çocuk odası oturma odasından daha yüksek bir sıcaklığa sahip olabilir. İstenen oda sıcaklığı merkezi bir noktadan değil, oda oda ayarlanır.

Camilerde de durum farklı değildir hangi saftaki ısıtıcının çalışmasını istiyorsanız o safı istediğiniz vakitte açıp kapatabilirsiniz. Kırma dökme işlemi yoktur döşemesi kolaydır. Evlerde ve camilerde yerleşmeden önce veya yerleştikten sonra halı altı ısıtıcı her aşamada uygulanabilir. Mevcut yüzeyi kırmadan kabloları uygulamak mümkün olduğundan, camilerde ve evlerde yenileme aşamasında kolaylıkla kullanılabilirsiniz.

Elektrikli cami ısıtma sistemi, zemin sıcaklığını sınırlama özelliği olan termostatlar ile kullanabildiğinden özellikle ahşap zeminler ve halı altı zeminler için tercih edilmektedir. Her türlü yüzey malzemesi altına döşenebilir. Yangın tehlikesi yoktur sıvıdan etkilenmez ürünlerdir.

Oksijen olmadığından tutuşma ve yangın riski yoktur Isı homojen bir şekilde tavana yükselir. Alışkın olduğumuz radyatör ile ısınma sisteminin, ısınan havanın tavana doğru yükselme eğiliminden dolayı dezavantajları vardır. Radyatör sistemi ısıyı baş hizasına üfler ve ısı tavana doğru yükselir. Sonuçta zemin soğuk kalır ve serin hava zemine yakın sirküle eder. Bu özellik istenmeyen bir ısı dağılımı oluşturur. Ayağını sıcak başını serin tut prensibine uygundur.

Elektronik halı altı ısıtıcı termostatların kullanımı ile beraber oda sıcaklığı radyatörlü sisteme göre daha düşük tutularak, aynı ısıtma konforu sağlanır. Isı kaybı azalmıştır ve enerji tasarrufu sağlanmıştır. İnşaat ve Araştırma Enstitüsünün verilerine göre enerji tüketimi su bazlı sistemlere göre en az %10 daha azdır kuruluş ve çalıştırması ekonomiktir.

Yerden ısıtma sistemleri mikrop barındırmazlar. Toz sirkülasyonu ve yakmasının olmaması nedeniyle en sağlıklı ısınma yöntemidir. Hiç bir şekilde bakım gerektirmez. Sistemin ömrü üzerine kapladığınız yüzey kaplama malzemesinden çok daha uzundur. Kontrollü ve ekonomik tüketim sağlar.

Karbon film termostat ile kontrol edilir ve istendiğinde ihtiyaç duyulmayan odalarda (bölümlerde) sistem devre dışı bırakılabilir. Dolayısı ile kullanılan dilime bağlı olarak su bazlı sistem ile 1,000 BTU üretmek, elektrikli sistemle 1,000 BTU üretmekten daha düşük maliyetli olabilir. Ancak gerçek kıyaslama kullanım şeklini dikkate almak suretiyle olabilir.

Su bazlı sistem aylarca açık kalır oysa elektrikli sistem gün içinde (istenen sıcaklığına bağlı olarak) defalarca ON-OFF haline geçer. Dahası ON durumunda bile elektrikli sistem sadece ilk ısınma aşamasında elektriği sürekli kullanır. İlk ısınmadan sonra ON kaldığı sürenin 25% ila 33%sinde elektrik tüketilecektir.

Arıza gidermek mümkündür ve arıza olasılığı çok düşüktür. Arıza durumunda hatanın tam yerini bulmak ve arızayı lokal olarak tespit edip düzeltme işlemi basittir ekstra masraf oluşturmaz. Sulu zemin ısıtma sistemlerinde olduğu gibi zemini su basma tehlikesi yoktur.

Mimar Cami Isıtma ve Halı Altı Isıtma


Zafer Mh. Sadrazam Sk. No:17/1
Battalgazi, Malatya 44300
Türkiye
Telefon: 0532 545 59 90
Telefon: 0422 606 06 57
E-posta: mimarisitma @ gmail.com
Cami Isıtma Sistemleri

Cami Isıtma Sistemleri / Editör

Tüm Yazıları

Bilgi ve Siparişleriniz İçin Arayabilirsiniz

Cami Isıtma Kontrol Panosu

cami ısıtma panosuTam otomatik sessiz roleli cami ısıtma ısı kontrol panolarımız kendi üretimimiz olup 2 yıl garantilidir. Cami ısı kontrol panosunda kullanılan malzemelerin tamamı birinci sınıf Siemens markadır. cami ısı ve klima kontrol panolarımıztek tek saf açabilme özelliğine sahiptir. Açılan safları ekranda görebilirsiniz. %30 enerji tasarrufu. Uzaktan kumandalı tüm safları açıp kapatabilme özelliğine sahiptir. Tüm illerin namaz vakitleri içerisinde yüklüdür.  

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Tasarım ve Yazılım: cami ısıtma